Brúsenie nožníc

Kadernícke nožnice, nožnice na strihanie psov.

Ak profesionálne striháte určite ste investovali do kvalitných nožníc veľa peňazí. Aj my sme investovali do modernej technológie, vieme čo to pre Vás znamená, preto si nemôžeme dovoliť hazardovať.

Nožnice nabrúsime podľa pôvodného brúsenia a výroby, nožnice s mikrozúbkami sú brúsené na jednom ramene do hladka a na druhom ramene mikrozuby. Štandardne nabrúsime mikrozuby tam kde boli aj predtým. Ak vám stačí hladké ostrie na oboch stranách, alebo naopak chcete vyskúšať mikrozubky tam kde nikdy neboli povedzte si.

Kadernícke nožnice japonského štýlu sú brúsené do viac ostrého uhla a leštené ako britva preto si vyžadujú jemnejšie zaobchádzanie pri práci a čistenie styčnej plochy jelenicou musí byť samozrejmosť. Dám do poriadku aj padnuté a pokrivené nožnice.

Niektoré prémiové nožnice (600 € a viac) sú tzv. uzamknuté špeciálnou technológiou, a nedajú sa rozobrať a nabrúsiť. Know how má len výrobca a ten je jediný oprávnený brúsiť takéto nožnice. Našťastie sú veľmi ojedinelé. 🙂 napr. Tondeo EMOTION